Międzynarodowa konferencja naukowa pt. Understanding the economic past of Eastern Europe

Termin i miejsce konferencji: 14-15 czerwca w Krakowie

W auli im. Prof. Wincentego Danka odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Understanding the economic past of Eastern Europe organizowana przez  Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z WEast: The Eastern European Economic History Initiative.

Ważnym elementem konferencji będą dwa wykłady mistrzowskie (Keynotes) wygłoszone przez wybitnych specjalistów w zakresie historii gospodarczej:

Joerg Baten (University of Tübingen), When East-central and Eastern European Countries Were Ahead of the West: New Research on Welfare and Human Capital

Tomáš Cvrček (University College London), What can and cannot we know about historical education?

Szczegółowe informacje oraz program konferencji:

program konferencji

oraz na stronie weast info