Aktywność naszych doktorantów – relacja ze spotkania w Szkole Podstawowej w Skoczowie

W dniu 3 lutego 2020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie odbyło się spotkanie dla dyrektorów oraz nauczycieli ze szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników z polskiej części Śląska Cieszyńskiego, które wzięły udział w anonimowej ankiecie „Edukacja o dziedzictwie kulturowym na Śląsku Cieszyńskim”. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Jasionowicz, po czym nastąpił wykład mgr. Wojciecha Święsa z Książnicy Cieszyńskiej pt. „Działalność Książnicy Cieszyńskiej w upowszechnianiu wiedzy o dziedzictwie kulturowym Śląska Cieszyńskiego”. Następnie mgr Natalia Gabryś-Klus (doktorantka historii z IV roku oraz nauczyciel historii) przedstawiła wyniki badań z ankiety dla nauczycieli i uczniów, które zaprosiły zgromadzonych do wymiany doświadczeń, a także oceny poziomu edukacji o dziedzictwie kulturowym oraz zainteresowania uczniów małą ojczyzna.