Podziękowania od Dyrekcji IHiA

pragniemy serdecznie podziękować za odpowiedzialność w reagowaniu na komunikaty JM Rektora oraz nasze.

Rzeczywistość, w której się znajdujemy od dziesiątków lat nie miała w Polsce miejsca i dla wielu z Nas jest to pierwsze zetknięcie się z tego rodzaju stanem wyższej konieczności.

Dziękujemy pracownikom zaangażowanym w zdalne przygotowanie pracy Instytutu oraz podjęcie się niełatwego zadania polegającego na przeorganizowaniu kształcenia.

Dziękujemy studentom i doktorantom za ochocze podjęcie nauki w nowych realiach.

Jesteśmy także wdzięczne pracownikom naszej administracji i biblioteki za okazane wsparcie.

Wszystkim nam – w tej chwili próby – potrzebny jest spokój i konsekwencja w działaniu.

Patrząc na podejmowane przez społeczność IHiA działania i inicjatywy oraz okazywaną życzliwość i przesyłane dobre słowa jesteśmy spokojne, gdyż wiemy, że tylko wspólnie możemy podołać wyzwaniu, które jest, a którego nie widać.

Jednocześnie przypominamy, że nowa forma kształcenia dotyczy nie tylko studentów studiów stacjonarnych, ale także niestacjonarnych i doktoranckich.

Przed nami jeszcze wiele wyzwań, których dziś nie znamy. Jesteśmy jednak przekonane, że nie tylko im sprostamy, ale dzięki współpracy wyjdziemy z tej trudnej sytuacji wzmocnieni.

Jednakże, aby to szczytne zadanie doczekało się realizacji potrzeba nam przede wszystkim zdrowia i tego Państwu życzymy!

Dyrekcja Instytutu Historii i Archiwistyki