Komunikat dotyczący wstępnej organizacji semestru zimowego w roku akad. 2020/2021

Komunikat nr 1/2020

Dyrekcji Instytutu Historii i Archiwistyki

z dnia 14 września 2020 roku

dotyczący wstępnej organizacji semestru zimowego w roku akad. 2020/2021

Szanowni Studenci!

zbliżający się rok akademicki 2020/2021 będzie wyjątkowy – żywimy nadzieję na spotkanie z Państwem podczas zajęć w niezmienionym składzie, zaś Studentów pierwszych lat serdecznie witamy w społeczności Instytutu Historii i Archiwistyki. Jak każdego roku liczymy na owocną i harmonijną współpracę, życzymy sił oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu horyzontów.

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prof. dr hab. Piotr Borek, w liście skierowanym do studentów napisał, że „rozpoczniemy rok akademicki w normalnym terminie, natomiast system nauczania realizować będziemy w trybie hybrydowym”

List Jego Magnificencji skierowany do nowych studentów>>>

W praktyce, w Instytucie Historii i Archiwistyki, oznacza to, że większa część zajęć odbywać się będzie w trybie zdalnym. Tylko niektóre zajęcia ćwiczeniowe, ze względu na swój charakter, będą prowadzone w trybie stacjonarnym. Studenci będą zobowiązani do przybycia na uczelnię tylko jeden dzień w tygodniu (szczegóły w kolejnym komunikacie pod koniec tygodnia).

Seminaria dyplomowe, proseminaria i warsztaty badawcze będą realizowane w formie hybrydowej – spotkania z promotorami zdalnie oraz stacjonarnie w Instytucie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Aktualnie trwają prace nad harmonogramami zajęć, które zostaną umieszczone na stronie internetowej i w Wirtualnej Uczelni pod koniec września.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową, Facebooka i Instagrama, a w razie pytań o kontakt mailowy z Opiekunami lat.

Zajęcia rozpoczynają się tradycyjnie 1 października, jednakże tego dnia serdecznie zapraszamy Studentów pierwszych lat na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2020/2021 i spotkanie z Opiekunami Lat do naszego Instytutu (szczegóły w kolejnym komunikacie pod koniec tygodnia).

Przypominamy jednocześnie, że w zależności od sytuacji epidemicznej zasady organizacji zajęć dydaktycznych mogą ulec zmianie,

życzymy dobrych i zdrowych ostatnich dni wakacji!

Dyrekcja Instytutu Historii i Archiwistyki