Procedura zgłoszeń przypadków COVID-19 obowiązująca w budynkach Uniwersytetu Pedagogicznego w roku akademickim 2020/2021

ustalam poniższą procedurę zgłoszeń przypadków COVID-19 obowiązującą w budynkach Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w roku akademickim 2020/2021:

Na teren Uniwersytetu Pedagogicznego mogą wejść wyłącznie osoby zdrowe bez objawów wskazujących na chorobę górnych dróg oddechowych − dotyczy to wszystkich osób.

W przypadku stwierdzenia w trakcie pobytu w Uczelni objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem, obowiązuje procedura COVID ALERT:

Uruchomiony zostaje numer telefoniczny  COVID ALERT 12 662 60 70 −  łączący z portiernią UP, gdzie pełniony jest całodobowy dyżur.

Student:

1. Dzwoni na COVID ALERT 12 662 60 70 – podaje miejsce, gdzie się znajduje;
  2. Dodatkowo telefonicznie powiadamia Centrum Obsługi Studenta;

Doktorant:

1. Dzwoni na COVID ALERT 12 662 60 70 – podaje miejsce, gdzie się znajduje;
  2. Dodatkowo telefonicznie powiadamia Biuro Szkoły Doktorskiej;

Pracownik:

1. Dzwoni na  COVID ALERT 12 662 60 70 – podaje miejsce, gdzie się znajduje;
  2. Dodatkowo telefonicznie powiadamia bezpośredniego przełożonego;
  3. Wysyła mailem zgłoszenie na adres zdrowie@up.krakow.pl

Numer telefoniczny COVID ALERT i adres zdrowie@up.krakow.pl jest przeznaczony dla wszystkich osób, które są obecne na terenie uczelni, także tych, które nie są pracownikami, czy studentami.

Uzyskane informacje zostają przekazane do Działu Administracyjno-Gospodarczego, który zabezpiecza korytarze i odizolowuje w/w osobę w wyznaczonym w tym celu pomieszczeniu, wykorzystując jak najkrótszą trasę, by zminimalizować ryzyko kontaktu z innymi.

Pomieszczenia izolatek w poszczególnych budynkach:

1. Podchorążych 2 – pomieszczenie palarni;
  2. Ingardena 4 – pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem;
  3. Jęczmienna 9 – sala numer 10;
  4. Karmelicka 41 – sala numer 303;
  5. Studencka 5 – sala numer 103;
  6. Mazowiecka 43 – pomieszczenie socjalne (przy sekretariacie);
  7. Stalowe 17 – sala numer 211 (pokój socjalny).
  • Pracownik Działu Administracyjno-Gospodarczego, po bezpiecznym doprowadzeniu osoby z objawami chorobowymi do izolatki, kontaktuje się niezwłocznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie i stosuje się ściśle do wydawanych kolejnych instrukcji i poleceń,
  • Dział  Administracyjno-Gospodarczy przeprowadza rutynowe sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń i obszarów, w których przebywała osoba z objawami COVID-19.

W weekendy i po godz. 15.30 w tygodniu każde podejrzenie zachorowania bezpośrednio lub pośrednio łączące się z Uczelnią, należy zgłosić telefonicznie kontaktując się z pracownikiem pełniącym całodobowy dyżur na portierni Uczelni COVID ALERT 12 662 60 70 i dodatkowo wysłać zgłoszenie na adres mailowy: zdrowie@up.krakow.pl

Z poważaniem,

mgr Małgorzata Grzelewska