Wykład Pana Prof. Jerzego Rajmana ”Listopad 1370 r. – śmierć króla Kazimierza i burzliwy początek rządów Ludwika Andegaweńskiego”

Muzeum Krakowa, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Studenckie Koło Naukowe IHiA UP zapraszają Państwa do obejrzenia wykładu Pana Profesora Jerzego Rajmana pt. „Listopad 1370 r. – śmierć króla Kazimierza Wielkiego i burzliwy początek rządów Ludwika Andegaweńskiego”. Spotkanie odbyło się 18 listopada 2020 r. (w formie wideokonferencji w aplikacji Microsoft Teams).

Równo 650 lat temu zmarł Kazimierz Wielki, ostatni władca Polski z dynastii Piastów. Zmieniła się pewna epoka i nadszedł czas transformacji. 17 listopada 1370 roku w katedrze na Wawelu na króla Polski został koronowany Ludwik Węgierski, rozpoczynając krótkie ale bardzo ważne dla ówczesnego życia społeczno-politycznego tej części Europy i historii Polski panowanie Andegawenów.