Przejdź do treści

Spotkanie z Piotrem Krzyżowskim organizowane przez Sekcję Turystyki Studenckiego Koła Naukowego IHiA UP

Spotkanie z Piotrem Krzyżowskim organizowane przez Sekcję Turystyki Studenckiego Koła Naukowego IHiA UP
Szanowni Państwo! Instytut Historii i Archiwistyki UP oraz Sekcja Turystyki Studenckiego Koła Naukowego IHiA UP, zapraszają na spotkanie z alpinistą, taternikiem i skialpinistą Piotrem Krzyżowskim, pod tytułem „Specyfika wypraw zimowych”. Spotkanie odbyło się 17.12.2020 r.), poprzez aplikację MS Teams.

Wydarzenie związane z jest z przypadającą na rok 2020 40. rocznicą zimowego wyjścia na Mount Everest (Czomolungma 8848 m n.p.m.). Jako pierwsi dokonali tego Polacy: Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy.
31 stycznia 2019 r. nasz Gość Piotr Krzyżowski wraz z Mariuszem Hatala jako pierwsi Polacy zdobyli zimą najwyższy szczyt Kazachstanu – Chan Tengri (7010 m n.p.m.). Wyprawa stanowi część projektu Beskid Pamir Expedition, którego celem jest wejście na pięć 7-tysięczników byłego ZSRR i uzyskanie tytułu Śnieżnej Pantery. W ramach naszego spotkania Piotr Krzyżowski opowie m.in., jak zaczęła się jego przygoda z górami, podzieli się z nami swymi doświadczeniami z licznych wypraw, wskaże jak w odpowiedni sposób przygotowywać się do górskich eskapad oraz jak zorganizować ze studenckim budżetem wyprawy w odległe zakątki.