Przejdź do treści

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Archiwa Ponadnarodowe. Wspólne dziedzictwo – różne rozwiązania”, 16-17 września 2021 r.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Archiwa Ponadnarodowe. Wspólne dziedzictwo – różne rozwiązania”, 16-17 września 2021 r.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Archiwa Ponadnarodowe. Wspólne dziedzictwo – różne rozwiązania”, która odbędzie się w dniach 16-17 września 2021 r. Jej organizatorami są: Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie i Archiwum Narodowe w Krakowie. Ponadto patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Spraw Zagranicznych oraz Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

Naszym zamierzeniem jest zorganizowanie jej w formie stacjonarnej w Archiwum Narodowym w Krakowie (ul. Rakowicka 22E). Jeśli nie będzie takiej możliwości ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, wtedy zaprosimy Państwa do uczestnictwa w konferencji w formie zdalnej.

Celem konferencji będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy w rodzinie archiwów gęsto wrośniętych w struktury społeczne, gospodarcze, religijne oraz polityczne współczesnego świata można wyodrębnić – a jeśli tak, to również zdefiniować – archiwa o ponadnarodowym zasobie i zasięgu oddziaływania.

Stąd decyzja o zaproszeniu do wygłoszenia referatów grona teoretyków i praktyków, z Polski i z zagranicy, których refleksja i doświadczenie wplata się w nurt planowanej dyskusji.

Wszelkie informacje odnajdą Państwo na stronie internetowej konferencji:

https://apn.up.krakow.pl/

W serwisie zamieszczamy bieżące informacje dla uczestników, program konferencji, sylwetki prelegentów, a także abstrakty ich wystąpień.

Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej dyskusji!