Otwarta rekrutacja – historia, studia niestacjonarne I stopnia

informujemy, o przedłużeniu do 6 października rekrutacji na studia w Instytucie Historii i Archiwistyki. Wciąż można zapisać się na historię I stopnia w trybie niestacjonarnym.

Poniżej szczegóły:

Tryb @t-home (część zajęć  danego kursu odbywa się zdalnie, pozostałe godziny są realizowane w formie weekendowych zjazdów na uczelni – szczegóły znajdują się w programie studiów – dostępny poniżej)

Kierunek: Historia
Specjalność:
– nauczycielska, specjalizacja: historia i wiedza o społeczeństwie
– antropologia historyczna

Wybór specjalności następuje pod koniec pierwszego roku studiów

Tryb studiów: Studia prowadzone w trybie zdalnym (@t-home)

Poziom studiów: I stopień
Długość trwania studiów: 6 semestrów

Dokładne instrukcje dotyczące przebiegu rejestracji oraz informacje na temat terminów ogłoszenia list przyjętych, terminów i miejsca dokonywania wpisów na studia dla poszczególnych kierunków znajdą Państwo TUTAJ>>>

Sylwetka absolwenta (wg specjalności):

– nauczycielska – w zakresie ukończonego kierunku i specjalności absolwent nauczycielskich studiów wyższych pierwszego stopnia posiada przygotowanie merytoryczne, psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne (teoretyczne i praktyczne) uprawniające do nauczania przedmiotów „historia”, „historia i społeczeństwo”, „wiedza o społeczeństwie” w szkole podstawowej;

– antropologia historyczna – w zakresie ukończonego kierunku i specjalności absolwent posiada przygotowanie do podjęcia pracy w domach i centrach kultury, muzeach, skansenach, mediach ogólnokrajowych i samorządowych, stowarzyszeniach prowadzących działalność na rzecz rozwoju kultury i promujących wiedzę historyczną, w galeriach sztuki, salonach wystawowych.

Kryteria przyjęć:

Kryteria przyjęć na studia kandydatów z „nową maturą”:
Wynik egzaminu maturalnego z języka polskiego (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna) lub z historii (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna). Pod uwagę brany jest wyższy wynik.
Kryteria przyjęć na studia kandydatów ze „starą maturą”:
Wynik egzaminu dojrzałości z języka polskiego – część pisemna lub z historii – część pisemna. Pod uwagę brany jest wyższy wynik.

OPŁATA ZA SEMESTR NAUKI 2000 PLN

Rejestracja kandydatów odbywa się drogą elektroniczną na stronie:

Komisja rekrutacyjna

UWAGA: Komisja pełni dyżury stacjonarne wyłącznie w dniach przyjmowania wpisów (tj. 15,16, 20,21 września 2021 r.)

Prosimy o dokonanie wpisu w sali 328 (ul. Podchorążych 2, Instytut Historii i Archiwistyki, trzecie piętro) w godzinach od 10.00 do 14.00.

Przewodniczącym Komisji Rekrutacyjnej dla wszystkich rodzajów studiów I i II stopnia uruchamianych w Instytucie Historii i Archiwistyki jest dr hab. prof. UP Krzysztof Polek.

Sekretarzem Komisji Rekrutacyjnej dla wszystkich rodzajów studiów I i II stopnia uruchamianych w Instytucie Historii i Archiwistyki jest dr Dorota Żurek.

Członkami Komisji Rekrutacyjnej dla wszystkich rodzajów studiów
I i II stopnia uruchamianych w Instytucie Historii i Archiwistyki są: dr Edyta Pluta-Saladra i dr Krzysztof Kloc.

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z procesem rekrutacji lub programami studiów, mogą Państwo skontaktować się z nami drogą elektroniczną, pisząc na adres email: rekrutih@up.krakow.pl
W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z procesem rekrutacji lub programami studiów, mogą Państwo skontaktować się z nami także drogą telefoniczną dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 12 662 60 76 – czynny wyłącznie w dniach przyjmowania wpisów przez Komisję w godzinach pracy (w godzinach 10.00-14.00).

Podstawa prawna>>>