Uniwersytet Pedagogiczny podpisał porozumienie z gminą Zator

Mamy przyjemność poinformować, że w dn. 18 października br. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Piotr Borek wspólnie z Panem Burmistrzem Zatora Mariuszem Makuchem podpisali umowę partnerską o współpracy naukowowo-dydaktycznej. Obie strony zadeklarowały wolę wzajemnej współpracy w podejmowaniu działań w zakresach organizacji wydarzeń naukowych, zajęć, warsztatów i szkoleń naukowych, organizacji praktyk i staży studenckich, opracowywania i publikacji wydawnictw historyczno-naukowych, a także promocji i upowszechniania nauki i sztuki.

Kontakty uczelni z gminą zapoczątkowano kilka miesięcy wcześniej, kiedy dr Konrad Meus i studenci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, we współpracy z Gminą Zator oraz Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej, zorganizowali cykl wydarzeń promujących uczelnię. W ramach „Zatorskiego Tygodnia Naukowców” odbyły się między innymi wykłady dla dzieci i młodzieży, a także szkolenia dla nauczycieli.

Źródło: https://www.up.krakow.pl/uniwersytet/aktualnosci/4739-uniwersytet-pedagogiczny-podpisal-porozumienie-z-gmina-zator?fbclid=IwAR2AnL8rQ1EcnyCzdKK5v8b7aKmAMOwm1N3vKHmhUw7gEBKa4pMYjrEwCnE