Nawiązanie współpracy z Zespołem Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Libiążu

W dniu 18 października br. w Instytucie Historii i Archiwistyki miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Libiążu, ws. porozumienia o współpracy, w którym ze strony IHiA uczestniczyła Pani Dyrektor, dr hab., prof. UP Agnieszka Chłosta-Sikorska, przedstawicielami ze strony Zespołu Szkół w Libiążu była Pani Dyrektor Jadwiga Bochenek, Wicedyrektor: Łukasz Płatek oraz nauczyciel historii i doktorant IHiA: Zbigniew Razowski.
Zakres nawiązanej współpracy to: prowadzenie warsztatów /spotkań /wykładów przez pracowników IHiA w Zespole Szkół oraz wspólnych przedsięwzięć promujących historię, turystykę historyczną i ochronę dziedzictwa kulturowego. Szkoła będzie brała udział w wydarzeniach organizowanych przez Instytut. Zainicjowana została także współpraca między kołami naukowymi instytutu i szkoły.