II Forum Edukacji Obywatelskiej w Krakowie (26 listopada)

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i studentów do udziału w II Forum Edukacji Obywatelskiej w Krakowie, którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Historii i Archiwistyki UP.

Uczestnictwo jest 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐞 oraz 𝗽𝗼𝘁𝘄𝗶𝗲𝗿𝗱𝘇𝗮𝗻𝗲 𝗰𝗲𝗿𝘁𝘆𝗳𝗶𝗸𝗮𝘁𝗲𝗺 𝘂𝘄𝘇𝗴𝗹𝗲̨𝗱𝗻𝗶𝗮𝗻𝘆𝗺 𝘄 𝗽𝗿𝗼𝗰𝗲𝘀𝗶𝗲 𝗮𝘄𝗮𝗻𝘀𝘂 𝘇𝗮𝘄𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗻𝗮𝘂𝗰𝘇𝘆𝗰𝗶𝗲𝗹𝗮.
W ramach wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, przerwa sieciująca w formule Open Space oraz dwa warsztaty tematyczne.

Tegoroczna edycja skupia się na aktualnych i sygnalizowanych zagadnieniach, w tym na:

•  edukacji obywatelskiej za pośrednictwem Internetu i social mediów,
  • możliwościach działania Samorządu Uczniowskiego, z perspektywy funkcjonalnej i edukacyjnej,
  • nowoczesnych metodach dydaktycznych – jak, na przykład zastosowanie metody Verbatim w edukacji obywatelskiej.

Dodatkowo, zostanie zaprezentowany oraz poddany konsultacjom projekt tworzonej ścieżki edukacyjnej „Prawo Konstytucyjne” – narzędzia skierowanego do nauczycieli przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

Forum odbywa się w Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Garbarskiej 1 w Krakowie oraz w formie zdalnej w godz. 9:00-16:00.

SZCZEGÓŁY I FORMULARZ REJESTRACYJNY>>>