dr Agnieszka Słaby ze stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy we Francji

mamy zaszczyt poinformować, że dr Agnieszka Słaby otrzymała stypendium rządu francuskiego na miesięczny pobyt badawczy we Francji w 2022 r. Stypendium będzie realizowane na Wydziale Historii Uniwersytetu Marca Blocha w Strasburgu. Pani doktor podejmie zagadnienie kreowania więzi międzypokoleniowych w rodzinach szlacheckich z początku XVIII wieku – „Intergenerational relations in the noble family of the Saxon times – the role and tasks of a grandmother in shaping family relations”.

Stypendium skierowane jest do badaczy posiadających doktorat od mniej niż 10 lat, pracujących w polskiej instytucji naukowej, którzy chcą prowadzić badania we Francji i nawiązać współpracę polsko-francuską.

Serdecznie gratulujemy!!!