Wyróżnienie pani Dominiki Karaś w Konkursie im. Ryszarda Mienickiego na Najlepszą pracę Dyplomową z Zakresu Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją

Szanowni Państwo

W dniu 21 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiego Konkursu im. Ryszarda Mienickiego na najlepszą pracę dyplomową z zakresu archiwistyki i zarządzania dokumentacją organizowanego przez Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Toruniu. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 prac  dyplomowych z trzech ośrodków akademickich w Polsce (UMK, UMCS, UP). Organizatorzy podkreślili wyjątkowo wysoki poziom zakończonej, czwartej już edycji konkursu. Nagrodzono w niej trzy prace: dwie magisterskie i jedną licencjacką. Tym bardziej miło nam zawiadomić, że wyróżnieniem uhonorowana została praca licencjacka pani Dominiki Karaś pt. Kobiety w polskiej służbie archiwalnej w latach 1919-1939 napisana pod kierunkiem dr hab. prof. UP Haliny Dudały.

Nagrodzona praca została doceniona za nowatorsko przeprowadzoną analizę środowiska pracowników sieci polskich archiwów państwowych w okresie międzywojennym.

Autorka jest obecnie studentką 1 roku studiów magisterskich na kierunku archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo. Latem 2021 roku odbyła staż absolwencki w składnicy akt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie. Aktywnie działa także w Studenckim Kole Naukowym Instytutu Historii i Archiwistyki UP.

Warto zauważyć, że studenci archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego regularnie zdobywają laury w toruńskim konkursie. W 2019 r. wyróżniona została praca licencjacka p. Anny Gucwy, a w 2020 r. p. Anny Sai (w obydwu przypadkach promotorem prac był dr Bartosz Drzewiecki).