Instytut Historii i Archiwistyki rozszerzył współpracę o koleją szkołę.

W środę 30 listopada dr. hab. Robert Stawarz, prof. UP Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju oraz Pani Anna Rymaszewska Dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie podpisali porozumienie o współpracy dotyczące m.in. wspólnej realizacji projektów, przedsięwzięć edukacyjnych oraz warsztatów.

Jak podkreśliła dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska Dyrektor IHiA – bardzo nas cieszy, że zgłaszają się do nas kolejne szkoły, z którymi możemy współpracować, a tym samym rozwijać praktyczny aspekt kształcenia naszych studentów. Uczniowie XIV LO już w najbliższym czasie pojawią się w IHiA na pierwszych warsztatach, planujemy także włączenie uczniów w działalność Studenckiego Koła Naukowego.