Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. zw. dra hab. Aleksandra Krawczuka

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr. hab. Aleksandra Krawczuka (1922-2023) – wybitnego znawcy starożytności, filologa klasycznego, popularyzatora wiedzy o antyku i języku łacińskim, wspaniałego erudyty. Na jego książkach wychowało się współczesne pokolenie badaczy, a telewizyjna seria Antyczny świat profesora Krawczuka cieszyła się niezwykłą popularnością wśród odbiorców.

Profesor był wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. W latach 1986 – 1989 pełnił funkcję ministra kultury i sztuki.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy wyrazy współczucia.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z tym znakomitym naukowcem, który został przeprowadzony przez dra Adriana Szopę Kierownika Ośrodka Dokumentacji Nauki Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w pewien grudniowy dzień 2013 roku.

Aleksander Krawczuk