Przejdź do treści

Ewelina Kazienko

Imię i nazwisko (nazwisko na dyplomie): Ewelina Kazienko

Kierunek studiów: historia (specjalność nauczycielska)

Tryb studiów:  studia I i II stopnia stacjonarne

Rok ukończenia studiów:  2016 r.

Tytuł pracy dyplomowej, nazwisko promotora, data obrony: „Średniowieczne patrocinia sądeckie”, promotor: prof. dr hab. Jerzy Wiktor Rajman, 29. 06. 2016 r.

Przynależność do Koła naukowego lub innych organizacji studenckich: –

Praca zawodowa (w tym ważne osiągnięcia czy ciekawe inicjatywy): pracowałam między innymi w Wydawnictwie ZNAK jako asystentka redakcji „Ciekawostek Historycznych” i portalu „Twoja Historia”, obecnie moja praca nie jest powiązana z zawodem, aczkolwiek współpracuję z portalami historycznymi publikując artykuły popularnonaukowe, recenzje książek i newsy historyczne (Historykon, Histmag, Nowa Strategia). Jestem również autorką artykułów i recenzji naukowych na łamach czasopism: „Nasza Przeszłość”, „Res Historica”, „Konspekt”.

Hobby/pasja: moją największą pasją jest historia, w wolnej chwili uprawiam podstawy krav magi i samoobrony, trenuję metodą kettlebells hardstyle.

Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii i Archiwistyki: Pasja, z którą wchodzicie w mury uczelni, niech uszczęśliwia Was przez poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Stawiajcie zawsze na rozwój, dyscyplinę i działanie. To one pozwalają dojść do obranego celu, przetrwać przeciwności, a przede wszystkim kształtują w Was cechę rzetelnego badacza. Dobry historyk nie tylko posiada wiedzę, ale lubi się nią dzielić, dlatego dużo piszcie i angażujcie się we wspaniałe inicjatywy naukowe.