Poziom studiów: II stopień
Długość trwania studiów: 4 semestry
Tryb studiów: stacjonarny

Dokładne instrukcje dotyczące przebiegu rejestracji oraz informacje na temat terminów ogłoszenia list przyjętych, terminów i miejsca dokonywania wpisów na studia dla poszczególnych kierunków znajdą Państwo TUTAJ>>>

TUTAJ SIĘ ZAREJESTRUJESZ>>>

Specjalność:

nauczycielska: historia, historia i teraźniejszość, wiedza o społeczeństwie

antropologia historyczna

Kryteria kwalifikacji:

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia oraz pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego, przeprowadzonego w oparciu o konkurs dyplomów.

UWAGA!

Studia przewidziane dla absolwentów studiów I stopnia z dziedziny nauk humanistycznych oraz społecznych.

Studenci, którzy chcą uzyskać uprawnienia do nauczania, a na studiach I stopnia, a nie mieli przygotowania w zakresie psychologiczno-pedagogicznym obowiązkowo realizują dodatkowy moduł ogólnego przygotowania psychologiczno-pedagogicznego w ramach dodatkowych punków ECTS.

Informacje o kierunku:

Absolwenci specjalności nauczycielskiej posiadają przygotowanie:

– merytoryczne, psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne (teoretyczne i praktyczne) uprawniające do nauczania przedmiotów: historia i wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej i szkole ponadpodstawowej.

Absolwenci specjalności antropologia historyczna posiadają przygotowanie do podjęcia pracy w:

– domach i centrach kultury, muzeach, skansenach, mediach ogólnokrajowych i samorządowych, stowarzyszeniach prowadzących działalność na rzecz rozwoju kultury i promujących wiedzę historyczną, galeriach sztuki, salonach wystawowych,

– instytucjach wspierających badania historyczne oraz ochronę i zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego.

Termin rejestracji elektronicznej od: 1 czerwca 2023 r.
Termin rejestracji elektronicznej do: 15 września 2023 r.
Data ogłoszenia listy zakwalifikowanych do przyjęcia na studia: 18 września 2023 r.
Termin i miejsce dokonania wpisu na studia: 20-22 września 2023 r., Instytut Historii i Archiwistyki, ul. Podchorążych 2, 3 piętro, sala 328

Rejestracja kandydatów odbywa się drogą elektroniczną na stronie:

Komisja rekrutacyjna:

Komisja Rekrutacyjna dla wszystkich kierunków prowadzonych w Instytucie Historii i Archiwistyki: Przewodnicząca: dr Dorota Żurek, Sekretarz: dr Edyta Pluta-Saladra, Członkowie: dr Barbara Bielaszka-Podgórny i dr Krzysztof Kloc.

Kontakt z Komisją rekrutacyjną: email: rekrutih@up.krakow.pl

Kontakt z Biurem Rekrutacji UKEN: tel. 12 662 63 45

Podstawa prawna>>>