Przejdź do treści

Jakub Siekierski

Imię i nazwisko (nazwisko na dyplomie): Jakub Siekierski

Kierunek studiów: historia o profilu nauczycielskim

Tryb studiów: licencjat (studia niestacjonarne), magisterium (studia stacjonarne)

Rok ukończenia studiów: 2016 r.

Tytuł pracy dyplomowej, nazwisko promotora, data obrony:  „Rozwój gospodarczy Tarnowa w latach 1867-1914”,  promotor prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, 22. 06. 2016 r.

Przynależność do Koła naukowego lub innych organizacji studenckich: Nie

 

Praca zawodowa (w tym ważne osiągnięcia czy ciekawe inicjatywy): Jedynie zastępstwa nauczycieli.

Hobby/pasja:  historia, sport, giełda, geografia, jazda na rowerze, piłka nożna, gry planszowe

Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii i Archiwistyki: Moja główna rada brzmi: Dobrze się zastanów wybierając kierunek studiów, ja tego nie zrobiłem i koncertowo zmarnowałem 5 lat ciężkiej pracy. Bycie humanistą to wbrew pozorom bardzo długi proces, trwający całe życie. Mnogość pism, źródeł, opracowań, badań bądź zdjęć jest ogromna. Ty jako historyk będziesz musiał zgłębiać je godzinami. To mozolna, ale dająca wiele satysfakcji praca, która da Ci poczucie tworzenia czegoś unikatowego.

Jeśli jest to historia, to bardzo dobrze trafiłeś. Uniwersytet Pedagogiczny to świetna placówka do studiowania historii. Do tej pory, a minęło już 5 lat dobrze wspominam doktorów Gadochę, Kicińską, Meusa jak również profesora Karolczaka, podobnie jak wielu innych pracowników instytutu. Zawsze spotykałem się z życzliwością, pomocną dłonią, jak również zrozumieniem, że jest to miejsce o wysokim standardzie nauczania, profesjonalizmie, dobrze kształtującym nauczycieli.

Najważniejszy jesteś jednak Ty, kandydat na studia. Jeśli wiesz, że to z historią chcesz iść przez życie, masz pomysł na siebie, nie boisz się ciężkiej pracy, to jedyne co Ci pozostaje to złożyć podanie do Instytutu Historii i Archiwistyki o przyjęcie na studia i rozpocząć nową drogę.