Przejdź do treści

Mateusz Mazur

Imię i nazwisko: Mateusz Mazur

Kierunek studiów: Historia (specjalność nauczycielska)

Rok ukończenia studiów: 2016 rok

Tytuł pracy dyplomowej: „Cesarz Julian Apostata- Odstępca czy Antychryst?”,

promotor prof. dr hab. Marek Wilczyński, 28 IX 2016 r.

Praca zawodowa : Starszy Doradca Klienta w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych,  mieszkaniowych, indywidualnych oraz majątkowych (MSP, Korporacyjne), jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Europie.

Hobby/pasjaWędrówka po górach, siatkówka, polityka, jogging, ekonomia, czytanie książek.

Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii

i Archiwistyki: 

Ze wstępnej diagnozy, opartej bardziej na indywidualnych osobistych doświadczeniach, moja rada dla kandydatów jak i przyszłych studentów historii brzmi następująco:

– poszerzajcie wiedzę bazową przez literaturę dostępną w zasobach Uniwersytetu Pedagogicznego, co pozwoli Wam na zwiększenie wiedzy humanistycznej. Wyrobienie bowiem nawyku regularnego czytania nie tylko krótkich tekstów, lecz zdecydowanie trudniejszych i obszerniejszych umożliwi Wam zdobyte myśli przelać na papier w formie konstruktywnych, jak i przemyślanych wypowiedzi, co później zaowocuje możliwością pracy w innym zawodzie, aniżeli jako Nauczyciel Historii. Humaniści to pożądana grupa w wielkich firmach, które oczekują od kandydatów posługiwania się poprawną polszczyzną, jak i odpowiednim podejściem merytorycznym w stosunku do klientów.