Przejdź do treści

Vita Maliszewski-Sulkowski

Imię i nazwisko (nazwisko na dyplomie): Vita Maliszewski-Sulkowski (Kushnirchuk) (kraj pochodzenia Ukraina)

Kierunek studiów: Turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe

Tryb studiów: Stacjonarny

Rok ukończenia studiów: 2018 r.

Tytuł pracy dyplomowej, nazwisko promotora, data obrony:  Festiwal jako produkt turystyki kulturowej na zachodniej Ukrainie; promotor dr Paweł Konieczny; 27.06.2018 r.

Przynależność do Koła naukowego lub innych organizacji studenckich:  nie

Praca zawodowa (w tym ważne osiągnięcia czy ciekawe inicjatywy):  sekretarka w gabinecie fizjoterapii. Od września 2020 roku zaczęłam pracę w Praxis Penther & Partner w Ingolstadt (Niemcy). Mam możliwość nie tylko chodzić do pracy, a także uczyć się w szkole zawodowej. Dzięki temu, że mam ukończone studia w Polsce, dostałam skrócenie programu do dwóch lat. Bardzo się cieszę, że mogę to robić, gdyż bardzo mi to pomaga w zintegrowaniu się oraz polepszeniu moich umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim.

Hobby/pasja:  Moją pasją jest nadal turystyka. Bardzo się cieszę, jak mogę zwiedzać inne miasta, państwa, poznawać nowe kultury, języki. Poznawanie nowego ciągnie mnie do podróży. W wolnym czasie lubię oglądać filmy/seriale historyczne, które pomagają poznawać historię oraz kulturę. Chętnie się uczę nowych języków obcych.

Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii i Archiwistyki:  Dla wszystkich kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia radzę być otwartym na naukę, która zdecydowanie będzie ciekawa i przydatna dla pracy zawodowej. Radzę aktywnie uczestniczyć we wspólnych wyjazdach, gdzie można lepiej poznawać się nawzajem oraz w lekki sposób odbywać zajęcia. Moim zdaniem  zajęcia praktyczne prowadzone w instytucie IHiA są bardzo efektywne, dlatego doradzałabym jak najlepiej do tego się przygotowywać. Bądźcie otwarci na propozycję od wykładowców, oni chętnie chcą prowadzić was do sukcesu. Jako absolwentka mogę powiedzieć, że czasy studenckie były naprawdę wspaniałe, dlatego wykorzystajcie ten czas, aby być najlepszym w swoim zawodzie oraz aby miło wspominać ten okres w swym życiu.