Nagroda dla projektu platformy internetowej „Stories that Move – Narzędzia do przeciwdziałania dyskryminacji”

Pragniemy z dumą poinformować, że projekt „Stories that Move” (www.storiesthatmove.org) otrzymał Medal Comenius EduMedia 2018 za doskonałe materiały dydaktyczne. Ta prestiżowa, międzynarodowa nagroda została wręczona 21 czerwca br. przez Instytut Pedagogiki i Mediów w Berlinie.

Kapituła nagrody była pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób międzynarodowy zespół projektowy ‘Stories that Move’ wykorzystał interaktywne i audiowizualne media, celem zaangażowania młodych Europejczyków w walkę z uprzedzeniami, stereotypami i dyskryminacją. Nagrodzone narzędzie internetowe ułatwia nauczycielom rozwiązywanie wielu problemów edukacyjnych i przede wszystkim zachęca młodych ludzi do działania.

Projekt realizowany był w latach 2015-2018 przez międzynarodowy zespół, którego koordynatorem była Karen Polak z Domu Anny Frank w Amsterdamie. Polskim partnerem był Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, który reprezentowali: dr Piotr Trojański, mgr Anna Makówka-Kwapisiewicz i mgr Aleksandra Kalisz. Pozostali zagraniczni partnerzy instytucjonalni to: Anne Frank Zentrum, Germany; Eagerly Internet, the Netherlands; erinnern.at – Nationalsozialismus und Holocaust: Gedächtnis und Gegenwart Austria; Internationale School van Amsterdam#MilanSimecka Foundation, Slovakia; Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Poland; Zachor Foundation for Social Remembrance, Hungary and #MART, Ukraine.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus + i Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ).

W dniach 28-29 2018 r. w Berlinie odbędzie się konferencja podsumowująca projekt i uroczysta inauguracja platformy „Stories that Move”, na którą serdecznie zapraszamy. Więcej informacji tutaj.

comeniusedumediamedal