IHiA w programie światowej platformy e-learningowej Coursera

Instytut Historii i Archiwistyki UP został przyjęty do programu światowej platformy e-learningowej Coursera (https://www.coursera.org/). Nasi pracownicy, studenci i doktoranci będą mogli nieodpłatnie skorzystać z kursów i szkoleń proponowanych przez platformę i uzyskać certyfikat nieodpłatnie w czasie kwarantanny.

Proponowane kursy są na poziomie akademickim, platforma współpracuje z Harvardem, Yale, Tel Aviv University, IBM itd. Kursy są w języku angielskim, 17 kursów ma transkrypcje w języku polskim. Jest szereg kursów z transkrypcjami w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim. W katalogu mogą Państwo bez rejestracji obejrzeć syllabus i wybrane materiały kursu dostępne w wersji promocyjnej, co pozwala dokonać wyboru kursu dla siebie.
Przystąpić do programu można w następujący sposób:
  1. wysłać zgłoszenie na adres mailowy administratora programu w IHiA UP, dr Wiktorii Kudeli-Świątek: wiktoria.kudela-swiatek@up.krakow.pl wybierając jedną z opcji poniżej:
opcja 1: zgłoszenia grup zajęciowych i seminaryjnych przez prowadzącego lub roczników przez opiekuna roku
termin: 25.03-1.04.2020
wymagane dane: imię i nazwisko studenta/doktoranta, adres mailowy, na który ma zostać dokonana rejestracja konta i wysłane zaproszenie, imię i nazwisko prowadzącego lub opiekuna roku
opcja 2: indywidualne zgłoszenia od pracowników dydaktycznych i niedydaktycznych, doktorantów, w tym którzy utracili status doktoranta i obecnie pracują jedynie nad pracą doktorską i studentów (dziennych, zaocznych i podyplomowych), których nie zgłosili prowadzący zajęć lub opiekunowie roku.
termin: 2.04-8.04.2020
wymagane dane: imię i nazwisko kandydata, adres mailowy, na który ma zostać dokonana rejestracja konta i wysłane zaproszenie
UWAGA: adresy mailowy powinny być spoza domeny uniwersyteckiej, każda z osób zakłada konto prywatne.
Zachęcamy do skorzystania z tej okazji!