Tytuł doktora honoris causa dla prof. dr. hab. Andrzeja Chwalby oraz prof. dr. hab. Krzysztofa Mikulskiego

z radością i dumą informujemy, że decyzją Senatu Uniwersytetu Pedagogicznego, w roku jubileuszu 75-lecia naszej Alma Mater, prof. dr. hab. Andrzejowi Chwalbie oraz prof. dr. hab. Krzysztofowi Mikulskiemu zostały nadane tytuły doktora honoris causa.
Nominaci to luminarze polskiej nauki, cieszący się ogromnym i zasłużonym szacunkiem środowiska badaczy nie tylko polskich, ale i światowych. Swoją wyjątkową osobowością oraz ciepłem pomogli wielu młodym ludziom odnaleźć w sobie pasję i cierpliwość do bycia naukowcami, realizując w tym działaniu relację „mistrz – uczeń”. Są to również osoby o ogromnym autorytecie społecznym, a ich publikacje i opracowania naukowe przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców nie tylko wydarzenia historycznie i ich bohaterów, lecz także losy naszej ojczyzny. Jako społeczność akademicka Instytutu Historii i Archiwistyki jesteśmy dumni, że tych dwóch Uczonych od lat z nami współpracuje na polu naukowym i organizacyjnym.
Uroczystość odbędzie się 11 maja 2021 roku o godzinie 11.00.
Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie internetowej Uczelni.