dr Wiktoria Kudela-Świątek ze stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy we Francji

mamy zaszczyt poinformować, że doktor Wiktoria Kudela-Świątek otrzymała stypendium rządu francuskiego na miesięczny pobyt badawczy w 2022 r. Będzie go realizowała w Centrum 'Identities, international relations, and civilizations of Europe’ na paryskiej Sorbonie (SIRICE, Université Panthéon-Sorbonne i Sorbonne Université). Badaczka podejmie zagadnienie funkcjonowania ukraińskiej emigracji w międzywojennej Europie ze szczególnym uwzględnieniem środowisk skupionych wokół Symona Petlury we Francji. Projekt zatytułowany The cross-paths of the Ukrainian immigrants in interwar Europe. The French case zakłada współpracę z francuskimi badaczkami i badaczami tej tematyki skupionymi wokół SIRICE, kwerendy i badania terenowe.

Serdecznie gratulujemy!