Przejdź do treści

Grzegorz Folga

Imię i nazwisko: Grzegorz Folga

Kierunek studiów: Historia

Tryb studiów: stacjonarny

Rok ukończenia studiów: 2010 r.

Tytuł pracy dyplomowej, nazwisko promotora, data obrony: „Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1949-1956”, prof. Jerzy Gołębiowski, 7 stycznia 2010

Praca zawodowa: Po ukończeniu studiów odbyłem staż w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie na stanowisku archiwista.  Po zakończeniu stażu jeszcze dwukrotnie pracowałem na stanowisku archiwisty, w tym również w Urzędzie Gminy Czernichów. Od roku 2018 jestem zatrudniony na stanowisku pracownika ochrony w Instytucie Książki w Krakowie.

Hobby: Moją pasją jest historia i historia sztuki. Ponadto rozwijam swoje zdolności plastyczne tworząc obrazy w programach graficznych oraz na płótnie i na zwykłym papierze. Oprócz tego uwielbiam słuchać dobrej muzyki. Moją szczególną preferencją jest klasyczny rock, jazz oraz muzyka klasyczna. Próbuję też swoich sił w grze na harmonijce ustnej.

Bardzo lubię gry logiczne – w szczególności szachy oraz różnego rodzaju łamigłówki (sudoku, mahjong, kostka rubika). W pewnym związku z moim zainteresowaniem plastyką jest również zamiłowanie do fotografii – przede wszystkim cyfrowej.

W trudnym do uchwycenia przeze mnie momencie odkryłem w sobie również talent do mówienia wspak – również w językach obcych.

Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii i Archiwistyki: Jeżeli ktoś z Was zmaga się z problemami zdrowotnymi, mającymi istotny wpływ na przebieg i charakter studiów, nie bójcie się szukać pomocy w ramach uczelni.