Pracownicy

dr hab. prof. UP Józef Brynkus

Kierownik Katedry Edukacji Historycznej

Katedra Edukacji Historycznej

jozef.brynkus@up.krakow.pl

dr Natalia  Bursiewicz

dr Natalia Bursiewicz

Adiunkt

Katedra Historii Nowożytnej

natalia.bursiewicz@up.krakow.pl

dr Agnieszka Chłosta-Sikorska

dr Agnieszka Chłosta-Sikorska

p. o. Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki

Katedra Edukacji Historycznej

agnieszka.chlosta-sikorska@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Hubert  Chudzio

dr hab. prof. UP Hubert Chudzio

Profesor Uczelni

Katedra Historii XIX wieku

hubert.chudzio@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Jerzy  Ciecieląg

dr hab. prof. UP Jerzy Ciecieląg

Profesor Uczelni

Katedra Historii Starożytnej

jerzy.ciecielag@up.krakow.pl

mgr Monika Cołbecka

mgr Monika Cołbecka

Asystent

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

monika.colbecka@up.krakow.pl

dr Mateusz  Drozdowski

dr Mateusz Drozdowski

Adiunkt

Katedra Historii Najnowszej

mateusz.drozdowski@up.krakow.pl

dr Dorota  Drzewiecka

dr Dorota Drzewiecka

Zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

dorota.drzewiecka@up.krakow.pl

dr Bartosz  Drzewiecki

dr Bartosz Drzewiecki

Adiunkt

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

bartosz.drzewiecki@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Halina  Dudała

dr hab. prof. UP Halina Dudała

Profesor Uczelni

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

halina.dudala@up.krakow.pl

dr Marcin  Gadocha

dr Marcin Gadocha

Adiunkt, Sekretarz Czasopisma Naukowego Res Gestae

Katedra Historii Nowożytnej

marcin.gadocha@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Marek Herma

dr hab. prof. UP Marek Herma

Profesor Uczelni

Katedra Historii Najnowszej

marek.herma@up.krakow.pl

prof. dr hab. Kazimierz  Karolczak

prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Kierownik Katedry Historii XIX wieku

Katedra Historii XIX wieku

kazimierz.karolczak@up.krakow.pl

dr Urszula  Kicińska

dr Urszula Kicińska

Adiunkt

Katedra Historii Nowożytnej

urszula.kicinska@up.krakow.pl

dr Krzysztof  Kloc

dr Krzysztof Kloc

Adiunkt

Katedra Historii Najnowszej

krzysztof.kloc@poczta.up.krakow.pl

dr Lucyna  Kudła

dr Lucyna Kudła

Adiunkt

Katedra Edukacji Historycznej

lucyna.kudla@up.krakow.pl

dr Hubert  Mazur

dr Hubert Mazur

Asystent

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

hubert.mazur@up.krakow.pl

dr  Konrad  Meus

dr Konrad Meus

Adiunkt, Sekretarz Czasopisma Naukowego Res Gestae

Katedra Historii XIX wieku

konrad.meus@up.krakow.pl

dr Magdalena Niedźwiedzka

dr Magdalena Niedźwiedzka

Sekretarz Naukowy Wydziału Nauk Humanistycznych

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

magdalena.niedzwiedzka@up.krakow.pl

prof. dr hab. Zdzisław  Noga

prof. dr hab. Zdzisław Noga

Kierownik Katedry Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

zdzislaw.noga@up.krakow.pl

dr Bartosz Ogórek

dr Bartosz Ogórek

Adiunkt

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

bartosz.ogorek@up.krakow.pl

mgr Anna Pieczka

mgr Anna Pieczka

Asystent

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

anna.pieczka@up.krakow.pl

dr Jarosław Pietrzak

Adiunkt

Katedra Historii Nowożytnej

jaroslaw.pietrzak@up.krakow.pl

dr Edyta Pluta-Saladra

Asystent

Katedra Historii Średniowiecznej

edyta.pluta-saladra@up.krakow.pl.

dr hab. prof. UP Krzysztof Polek

dr hab. prof. UP Krzysztof Polek

Zastępca Redaktora Naczelnego czasopisma naukowego Res Gestae

Katedra Historii Średniowiecznej

krzysztof.polek@up.krakow.pl

prof. dr hab. Bożena Popiołek

prof. dr hab. Bożena Popiołek

Kierownik Katedry Historii Nowożytnej

Katedra Historii Nowożytnej

bozena.popiolek@up.krakow.pl

dr Piotr Puchalski

dr Piotr Puchalski

Adiunkt

Katedra Historii Najnowszej

piotr.puchalski@up.krakow.pl

prof. dr hab. Jerzy Rajman

prof. dr hab. Jerzy Rajman

Kierownik Katedry Historii Średniowiecznej, Kierownik Studiów Doktoranckich w dyscyplinie historia

Katedra Historii Średniowiecznej

jerzy.rajman@up.krakow.pl

dr Agnieszka Słaby

dr Agnieszka Słaby

Adiunkt

Katedra Edukacji Historycznej

agnieszka.slaby@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Łukasz T. Sroka

dr hab. prof. UP Łukasz T. Sroka

Przewodniczący Rady Dyscypliny Historia

Instytut Historii XIX Wieku

lukasz.sroka@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Małgorzata Świder

dr hab. prof. UP Małgorzata Świder

Profesor Uczelni

Katedra Historii Najnowszej

malgorzata.swider@up.krakow.pl

mgr Marek Świdrak

Asystent

Katedra Historii Starożytnej

marek.swidrak@up.krakow.pl

dr Adrian Szopa

dr Adrian Szopa

Adiunkt, Sekretarz Czasopisma Naukowego Res Gestae, Kierownik Ośrodka Dokumentacji Filmowej Nauki Polskiej

Katedra Historii Starożytnej

adrian.szopa@up.krakow.pl

dr Piotr Trojański

dr Piotr Trojański

Adiunkt

Katedra Edukacji Historycznej

piotr.trojanski@up.krakow.pl

mgr Arkadiusz Urbaniec

mgr Arkadiusz Urbaniec

Asystent

Katedra Historii Starożytnej

arkadiusz.urbaniec@up.krakow.pl

prof. dr hab. Marek Wilczyński

prof. dr hab. Marek Wilczyński

Kierownik Katedry Historii Starożytnej

Katedra Historii Starożytnej

marek.wilczynski@up.krakow.pl

prof. dr hab. Mariusz  Wołos

prof. dr hab. Mariusz Wołos

Prorektor ds. Nauki, Kierownik Katedry Historii Najnowszej, Redaktor Naczelny czasopisma naukowego Res Gestae

Katedra Historii Najnowszej

mariusz.wolos@up.krakow.pl

dr Mateusz  Wyżga

dr Mateusz Wyżga

Adiunkt

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii

mateusz.wyzga@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Anna Zapalec

dr hab. prof. UP Anna Zapalec

Profesor Uczelni

Katedra Historii Najnowszej

anna.zapalec@up.krakow.pl

dr Dorota Żurek

dr Dorota Żurek

Adiunkt

Katedra Historii Średniowiecznej

dorota.zurek@up.krakow.pl